Apple Pazardaki Hakimiyetini Kaybetmeye Başlıyor

Paylaş

Yılın son günlerinde tabana sahip olan cihazların çok yüksek fiyatlara satışa çıkarılması, tarafından çok da güzel karşılanmadı. Bu ürünlerin satışlarından kazanılan büyük orandaki karların mobil cihazlar tarafından gelmesini , çok da hoş karşılamadı. bu sefer savaşı kaybediyor gibi gözüküyor. Yılın özellikle de son günlerinde tabana sahip olan cihazların çok yüksek rakamlarla satışa çıkarılması Apple tarafından güzel karşılanmadı. Mobil cihazların satışından elde edilen çok yüksek rakamlı karların mobil cihazlara da geldiği düşünüldüğü zaman Apple’ın bu savaşı kaybettiğini artık söyleyebiliriz.

Android cihazların kişiselleştirilebilirliği ve ve erişim imkanı ile çok uzun süredir Apple savaşıyordu. Tam da bundan sonra karizması b ozulmuş ve yeniden kazanılması için savaşmıştı. Android cihazlara özgü eklemelerle giderilebilecek bir özellğe sahip bulunuyor. Kullanıcıları sevindirecek bu özelliğin yeniden kazanılmasına olanak sağlayacak bu faktörlerin 2016 yılından itibaren uygulamaya koyulacağı söyleniyordu. Rakipleri karşısında ezici bir üstünlükle uygulamaya konulacak Şimdi de son iki aydır çizilen karizmasını düzeltmek için çabalıyor. Firma tarafından çok da güzel karşılanmadı. Bu ürünlerin satışlarından kazanılan büyük orandaki karların mobil cihazlar tarafından gelmesini Apple, çok da hoş karşılamadı. Mobil cihazların satışından elde edilen çok yüksek rakamlı karların mobil cihazlara da geldiği düşünüldüğü zaman bu savaşı kaybettiğini artık söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Apple Samsung Tazminat Davasına Bir Yenisini Ekledi başlıklı makalemizde Apple, samsung ve hakkında bilgiler verilmektedir.