Driver’ı Nasıl Kolayca Bulabilirim?

Driver’ı Nasıl Kolayca Bulabilirim?

Paylaş

’ı Nasıl Kolayca Bulabilirim?

Driver’lar, bilgisayarınıza bağlı olan fare ya da harici sabit sürücü gibi aygıtların bilgisayarınızla iletişim kurmasını sağlayan yazılımlardır. Bilgisayar kullanıcıları  işlemini sorunsuz bir şekilde hallederken bazı kullanıcılar için de bu durum kabus haline gelir. Bu sorunu halletmek için Everest programı tam bir ilaçtır. Her kullanıcı için kullanımı uygun olan bu program sayesinde Driver’ı rahatlıkla bulabilirsiniz. İlk olarak programı kurun ve daha sonra açıldığında rapor tuşuna tıklayın. Ardından rapor sihirbazına girin ve donanımla alakalı olan seçenekleri işaretleyin. Html’yi seçtiğinizde program sayesinde bilgisayarınızda bulunan bütün donanımların markasını ve modelinizi size sunar. Buradan istediğiniz markayı seçerek sizi donanımın web sitesine yönlendirir. Siz de buradan istediğiniz Driver’ı indirebilirsiniz.

 

Ancak Everest programı yeni yazılımlar için kullanılır. Eski yazılımlar için pek işe yaramasa da bunun için de bir yöntem vardır. Bunun için Driver Booster programını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bu program sayesinde bilgisayarınızdaki Driver’ları tarayarak eksik ya da güncel olmayanları bularak güncellemenizi sağlar. Ücretsiz olan bu program sayesinde sizin için kabusa dönüşmez.

Bir önceki yazımız olan Freelance Editörlük Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim başlıklı makalemizde , Nasıl Yapılır ve Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.