Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Paylaş

Günümüzde internetten alışveriş artmış durumda, kimi insan işinden dolayı vakit bulamadığından kimisi ise de üşengeçlikten alışverişini internet üzerinden sağlamakta. İnternetten alışverişin artmasıyla dolandırıcılık işleride bir o kadar arttı, ve bir çok siteyede kredi kartı bilgisi istenildiği için güvenilmemekte ve en doğrusu yapılmaktadır.

havale

Havale ile Ödeme Yöntemi

Bu makalemizde ödeme yöntemi olarak seçile bilen havale işlemini sizlere bahsedeceğim. Havale işlemi ile bir çok popüler, güvenli alışveriş sitesinden alışveriş yapmanız mümkün. Örnek vermek gerekirse hepsiburada, gittigidiyor gibi bir çok kişinin tercih ettiği sitelerinde ödeme işlemi olarak havaleyi seçebilirsiniz.

Havale işlemi için banka kartı veya herhangi bir kartınızda olmasına gerek yok bir çok bankanın atmsinden kartsız olarak işlem yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız bankası kullanıyorsanız yapmanız gerkenler şu şekildedir.

Kullandığınız bankanın sitesinden giriş yapın, para transferi seçeneğinden para transferini nasıl yapacağınızı seçin. Bir çok sitede güvenlik amaçlı IBAN tercih edilmektedir, örnek olarak sizlere verdiğim sitelerde de IBAN tercih ediliyor. Para transfer seçeneğinden IBAN’a tıklayarak buraya para transferi yapacağınız kişinin IBAN adresini yazıyorsunuz ve genel olarak alış veriş sitelerinde aldığınız ürünün kodunu size veriyorlar ödeme işlemi yapmadan önce açıklama kısmına bu kodu yazarsanız ürününüzü size daha hızlı bir şekilde yolluyorlar.

Bir önceki yazımız olan Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Android, görüntülü arama ve Görüntülü Arama hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Algun

  güzel bir site olmuş takipteyim

 • Feza (ÖRÜÇ)

  Ellinize sağlık.Teşekkürler hocam

 • Salih

  iyi bir paylaşım teşekkür ederim başarılar

 • Mustafa

  süper olmuş emeğine sağlik

 • Nihat

  güzel makale olmuş

 • İzzet

  bence de güzel bir makale

 • Selami

  Paylaşımızın için teşekkürler