İphone 6s Plus Özellikleri

Paylaş

Bütün modelleri ile birlikte geçtiğimiz günlerde tanıtılan Plus modeli yoğun ilgi ile karşılandı. İphone 6s lansmanla birlikte tanıtıldı ve modelin sağlam kasa tasarımı ile dikkat çekiyor. İphone 6s plus modelinin yan kısımları kavisli olduğu için elde kolay tutulabilir yapıya sahip bulunuyor. Bu model sağlam kasa tasarımı ve hafif yapısı ile dikkat çekiyor. İphone 6s modelinin büyük ekranı ve daha büyük bataryaya sahip olması ’te bulunan yeniliklerle daha da güçlendi. Geçtiğimiz yıl Apple’ın İphone modellerinde pek çok konuda daha net adımlar attığı görülüyor.

İki senede bir farklı tasarımlar ortaya çıkarma fikri ile dikkat çeken Apple, çok daha iyi çekim yapan iSight kamerası, Touch ID parolası, güvenli parmak izi okuyucusu ile ön plana çıkıyor. İphone 6 ve arasında tasarım benzerliği dikkat çekse de aralarındaki tek farkın bükülmelere ve çizilmelere karşı dayanıklı tasarımı bulunmasıdır. Aynı zamanda , yeni nesil A9 işlemci ile geliyor. 14 ya da 16 nm teknoloji ile üretilecek olan bu işlemcinin Apple A8’e göre yüzde 90 daha hızlı çalışması be Apple A9 2 çekirdekli işlemciye sahip olmasına rağmen İOS optimizasyonu sayesinde yüksek performans özelliği sunması dikkat çekiyor. Bu akıllı telefonda grafik işlemci çözümü olarak da yine ipad air 2’de olduğu gibi PowerVR GXA6850’ye yakın çözünürlük dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy J7 Özellikleri başlıklı makalemizde , galaxy j7 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.