Motorola Marshmallow Hamlesi

Paylaş

Android 6.0 son zamanlarda yaygınlık gösteriyor. Şimdilerde de tarafından üretilen akıllı telefonlarda sıkça kullanılıyor. Günümüzde Android 6.0 sürümü her geçtiğimiz gün yaygınlık gösteriyor. tarafından üretilen yeni akıllı telefonlarda da sıkça bu işletim sistemi kullanılıyor. Nexus cihazlara çok daha önceden ulaşan Android 6.0 işletim sistemi, sonunda ’nın akıllı telefonlarında da yayılmaya başladı. Bu işletim sistemi daha önce Samsung, Sony ve LG firmalar tarafından yaygın olarak kullanıldı. Çok sakin bir güncelleme ile ön plana çıkan , 2. Nesil modelleri arasında yer alan Moto X Style, Moto X Pure Edition, Moto X Play ve Moto X modellerinin ardından şimdi de çıkarmış olduğu üçüncü nesil akıllı telefon modeli ile gündeme geldi. Kullanıcılardan edindiğimiz bilgilere göre, üçüncü nesil Moto G, Android 6.0 güncellemesini aldı.

Mashmallow, dalga halinde yayımlanıyor. , 2 GB’lık boyutu ile hakimiyetini ABD ve Kanada bölgelerinde de göstermeye başladı. Motorola, Sim Free ve kilitsiz versiyonları ile güncellemesi yayımlandı. Motorola hala bazı operatörler için sözünü ettiğimiz bu sürümü dağıtmadı. Bu nedenden dolayı kullanıcıların bu sürümü kısa bir süre daha beklemesi gerekebilir. Android 6.0 sürümü, batarya optimizasyonu, yeni uygulama erişimleri ve arayüz uygulamaları gibi pek çok özelliği bir araya getirdi. Aynı zamanda bu sürümde güvenlik konusunda da önemli iyileştirmelerin yapılacağı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7 Dikkatleri Üzerine Çekecek başlıklı makalemizde akıllı telefonlar, galaxy s7 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.