Tabletleri Güvenli Kullanmanın Yolları

Tabletleri Güvenli Kullanmanın Yolları

Paylaş

Günümüzde akıllı cihazlara verdiğimiz önem kat kat artmaktadır. Tabletler ise ellerden düşmediği gibi en önemli akılı cihazlarımızdan biri haline geldi. Sizlere bu yazımızda sorularınıza cevap vereceğiz.

sağlamak adına birkaç yöntemden bahsedeceğiz. İlk olarak önem verilmesi gereken konu herhangi bir uygulama ya da yazılım yükleyeceğiniz zaman kendi mağazasından yüklemeye önem gösterin. Kendi mağazası dışındaki kaynaklardan yükleme yaparken tabletinize virüs bulaştırabilir. Tablet içerisinde bulunan kendi mağazasından da yükleme yaparken herhangi bir önerisi yok ise ya da güvenmediğiniz uygulamalardan da kaçınmalısınız.

Tabletleri Güvenli Kullanmanın Yolları

Tabletleri Güvenli Kullanmanın Yolları

Tabletinize güvenlik amaçlı güvenlik uygulamaları indirerek kurabilirsiniz. Tabletinizin her zaman ekran kilidi olmalıdır. Ekran kilidi olan tabletlerde bilgilerin kopyalanması ve başka bir cihaza aktarılması daha zordur

Tabletinize herhangi bir uygulama yüklerken önünüze çıkan izin penceresini mutlaka okuyun. İzin penceresini okumadan onay verirseniz tabletinizi tehlikeye sokabilirsiniz. Tabletinizi çocuklara verdiğiniz zaman uygulama veya oyun indirmemeleri hakkında mutlaka uyarın. Bunun en büyük nedeni ise tabletiniz içerisindeki resimlerinizi, özel bilgilerinizi paylaşabilirler yada başka bir cihaza gönderebilirler. Bu nedenle tedbiri hiçbir zaman elden bırakmayın.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonlar Güvenli Hale Getirecek Önlemler Nelerdir? başlıklı makalemizde Akıllı telefonları güvenli hale getirecek önlemler, Akıllı telefonları güvenli hale getirecek tavsiyelerin ve akıllı telefonunuzu güvenli hale getirmenin en etkili yolu hakkında bilgiler verilmektedir.